Zielone miasto na Muchoborze Wielkim

Przy wyborze mieszkania istotne jest kilka czynników. Jednym z ważniejszych jest lokalizacja. Co należy wziąć pod uwagę jeśli chodzi o miejsce do życia i dlaczego Zielone Miasto spełnia wszystkie istotne kryteria?

Punkty usługowe

Sklepy spożywcze, apteki, piekarnie, centra handlowe, przychodnie. By zapewnić podstawowe potrzeby mieszkańców, należy dokładnie przemyśleć, czy i gdzie przyszły lokator będzie mógł w szybkim tempie zaopatrzyć się w niezbędne do życia artykuły. Zielone Miasto ulokowane jest przy ulicy Gagarina, dzięki temu w niecałe 10 minut spacerem można dotrzeć do wszelkich istotnych sklepów. Niedaleko osiedla umiejscowiony jest Wrocław Fashion Outlet (dawne Factory). Sprawny dojazd jest również do centrum Bielany. Komfort zaoszczędzonego czasu można przeznaczyć na spędzenie czasu z rodziną.

Tereny zielone i rekreacja

Nieodzownym elementem życia jest otoczenie terenów zielonych i dobra zabawa. Wyjątkowym plusem Zielonego Miasta jest pobliski urokliwy staw od ulicy Stanisława Kunickiego. W planach na terenie stawu pojawi się beach bar „Hydroplan” – doskonałe miejsce na odpoczynek i spotkanie z przyjaciółmi. Na Muchoborze Wielkim znajduje się również Park Tysiąclecia o powierzchni 90 ha z ścieżkami i ciekawymi rzeźbami, które warto zobaczyć podczas rodzinnego spaceru. Samo Zielone Miasto również zadbało o atrakcyjną roślinność na terenie osiedla. O unikalnych ogrodach możesz przeczytać w artykule, dostępnym na naszej stronie.

Komunikacja

Dobra i sprawna komunikacja to podstawowy element, który przemawia za lokalizacją. Nieopodal Zielonego Miasta jest ulokowana stacja kolejowa Wrocław Zachodni, więc do centrum można dotrzeć w niecałe 10 min – bez korków, bez stresu. Dojeżdżać można także autobusami linii: 107, 119, 319 oraz nocną linią 241. Sprawną komunikację zapewnia również autostrada S8.

 

Edukacja i rozwój osobisty

Wybierając docelowe miejsce do życia, decydując się na Zielone Miasto, trzeba wziąć pod uwagę edukację i możliwość rozwoju dla najmłodszych. Na szczęście niedaleko osiedla widnieją ośrodki takie jak:

  • Żłobek Twórcza Kraina (otwarcie w lipcu 2019)

  • Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek (Stanisławowska 46)

  • Przedszkole Muchoborek (Stanisławowska 90)

  • Przedszkole Akademia Smart Start (Trawowa 4/11)

  • Szkoła Podstawowa im. Franciszka Juszczaka (Stanisławowska 38/44)

 

Na Muchoborze Wielkim prężnie działają również kluby sportowe i młodzieżowe. Dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach tematycznych, uczyć się języków obcych oraz liczyć na pomoc przy odrabianiu lekcji. WKS Muchobór Wrocław oraz Klub Sportowy Sporting Wrocław z chęcią przyjmie najmłodszych na ulicy Trawowej, gdzie odbywają się cykliczne treningi. Natomiast na samym terenie osiedla przewidziane są place zabaw, a dla nieco starszych zapalonych sportowców – ścieżki biegowe.