Zielone Miasto będzie jeszcze bardziej zielone? To możliwe! W planach jest stworzenie nowego parku przy ulicy Kunickiego. To dobra wiadomość dla naszych mieszkańców – już niebawem będą mogli cieszyć się nie tylko osiedlowymi ogrodami, ale także pobliskim parkiem.

 

Zarząd Zieleni Miejskiej wraz z Radą Osiedla Muchobór Wielki rozpoczęli starania, które mają na celu wprowadzenie w życie nowego „zielonego projektu”.


Mieszkańcy Muchoboru bardzo liczą na tę inicjatywę, bowiem wciąż w okolicy brakuje terenów zielonych. Nowy park zająłby działkę o powierzchni ok. 12 000 m
2 i pełnił rolę rekreacyjną i edukacyjną. Na dzikim dotąd terenie można spotkać kilka chronionych gatunków zwierząt i równie atrakcyjną florę. Jest to cenne siedlisko przyrodnicze.
W planach Zarządu Zieleni Miejskiej jest także stworzenie ogrodu społecznego, który przyciągnie miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu i przysporzy okazji do zacieśniania sąsiedzkich relacji. Taki ogród to szansa na zwiększenie świadomości ekologicznej, promowanie zdrowego trybu życia i zachęta do większej dbałości o wspólne środowisko naturalne. 

 

Rada Osiedla liczy na zaangażowanie i pomoc mieszkańców, a także lokalnych Partnerów, aby jak najszybciej podjąć działania. Zapowiadają, że będą ogłaszali społeczne inicjatywy, jak choćby ta związana z uporządkowaniem terenu lub instalacją ławek.

 

Dzięki wspólnym aktywnościom Park Kunickiego ma szansę w niedalekiej przyszłości stać się realnym, pięknym terenem zielonym służącym wszystkim swoją bujną przyrodą i zorganizowaną infrastrukturą.