Rośliny mają niesamowity wpływ na organizm człowieka i jego zmysły. Są nam potrzebne nie tylko dlatego, że zajmują się produkcją tlenu, ale też dzięki pozytywnemu działaniu na nasze samopoczucie. Kolor i zapach – ich odpowiedni ton wprowadza nas w doskonały nastrój. Wypoczynek wśród zieleni jest niezbędny, wspomaga kreatywność. W ogrodach czas płynie wolniej, można cieszyć się każdą chwilą, czuć się bezpiecznie i komfortowo. Dlatego tak istotną kwestią jest aranżacja zielonej przestrzeni w miejscu w którym chcemy pracować czy żyć.

Zielone Miasto swoją nazwę zawdzięcza pięciu wyjątkowym ogrodom, które wplatają się w architekturę osiedla. Każdy jest inny z niepowtarzalną roślinnością i charakterem. Nie lada ciekawostką jest geneza nazw ogrodów: Szmaragdowy, Jaspisowy, Rubinowy, Ametystowy i Szafirowy. Barwy szlachetnych kamieni doskonale odwzorowują kolorystykę poszczególnych ogrodów. Oprócz motywu przewodniego, jakim jest charakterystyczny koloryt, każdy z nich ma swój dodatkowy wyróżnik. Jakim widokiem chciałbyś/chciałabyś cieszyć się, kiedy spojrzysz przez okno?    

Ogród Szmaragdowy

Przestrzeń dedykowana między innymi młodszym mieszkańcom, gdzie plac zabaw z pewnością okaże się główną atrakcją rodzinnego popołudnia. W cieniu drzew będzie można odpocząć i cieszyć się świeżym powietrzem po udanej zabawie. W strefie Ogrodu Szmaragdowego przeważać będzie kolor soczystej zieleni, który kojąco odpręży i zrelaksuje.    

Ogród Jaspisowy

Ogród swoją nazwę zawdzięcza słonecznym barwom kwiatów „jeżówki”. Spoglądając na roślinność Ogrodu Jaspisowego, każdy mieszkaniec otrzyma zastrzyk pozytywnej energii. Warto usiąść na drewnianej ławce wśród kolorów natury i czerpać z niej to, co najlepsze.

Ogród Rubinowy

By przenieść się do krainy kwitnącej wiśni, wystarczy spojrzeć na malowniczy krajobraz w Ogrodzie Rubinowym. Różowe kwiatostany kaliny bodnantskiej swoją urodą przykują oko oraz uwiodą zapachem niejeden nos. W upalne dni klon palmowy rzuci upragniony cień, a krzew laurowiśni wschodniej odbije promienie słońca, zyskując lśniący blask zieleni.

Ogród Ametystowy

Ogród z pewnością skradnie serca wielbicielom lawendy i szlachetnej purpury. Widok zza okna będzie przypominał bajeczne, prowansalskie pola. Spędzanie wolnego czasu w ogrodzie pozwoli cieszyć się promieniami słońca.

Ogród Szafirowy

Kojący szelest liści brzóz i soczyste barwy owoców rokitnika – tym zdecydowanie będzie charakteryzował Ogród Szafirowy. Tak jak w pozostałych ogrodach, spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu wśród uroków natury, pozwoli mieszkańcom cieszyć się wyjątkowym odpoczynkiem.

 

 

Zielone Miasto to coś więcej niż budynki – tu rozkwitają nie tylko ogrody, ale i życie mieszkańców.