Zielone Miasto powstało z myślą o przestrzeni. Dziś projektując osiedle, należy zadbać zarówno o budynki, jak i o przestrzeń między nimi. Mądra architektura to rozwiązania, które spełniają oczekiwania i potrzeby przyszłych mieszkańców, od tych podstawowych, jak poczucie bezpieczeństwa i komfortu, po te bardziej wyszukane, jak możliwość czytania książki i relaksu wśród terenów zielonych. Idea Zielonego Miasta zakłada, że jest to osiedle komplementarne. „Osiedle komplementarne” to często pojawiające się wyrażenie w trendach architektonicznych, ale właściwie co to znaczy dla mieszkańców?

Inwestycja jest przede wszystkim bezpieczna dla dzieci. Tu można wyjść na spacer, pobawić się na placu zabaw, pobiegać wzdłuż ścieżki. Wszystko w zasięgu troskliwego wzroku rodziców. Kolejną ważną kwestię stanowi miejsce sprzyjające rozwojowi wspólnoty sąsiedzkiej. Doskonale wiemy, że skrawek ziemi jest na wagę złota. Dlatego integralną częścią osiedla są wyjątkowe ogrody. Zachęcają one do spędzenia czasu wśród niezwykłej roślinności. To właśnie tu rozkwitać mogą relacje sąsiedzkie i nie tylko.

Pod wyrażeniem „osiedle komplementarne” kryje się również łatwy dostęp do wszelkiego rodzaju usług. Wokół inwestycji znajdują się sklepy, apteki, piekarnie, miejsca rozrywki, usługi medyczne, przedszkola i żłobki. Mieszkańcy mają niemal wszystko na wyciągnięcie ręki. Dopełnieniem idei jest przemyślana infrastruktura. Lokalizacja osiedla Zielone Miasto pozwala mieszkańcom dotrzeć do strategicznych miejsc we Wrocławiu. Nieopodal znajduje się stacja „Wrocław Zachodni”, z drugiej strony szybka wylotówka na S8. Nie może również zabraknąć funkcjonalnych rozwiązań, które są już w standardzie projektowania osiedli. Podziemne parkingi oraz naziemne miejsca parkingowe to podstawa zarówno dla mieszkańców, jak i dla architektów.

 

Tworząc Zielone Miasto, tworzyliśmy osiedle z myślą o mieszkańcach, o ich wygodzie i potrzebach. To prawdziwa enklawa, w której spotkać można szczęśliwe rodziny i gdzie rozwijają się sąsiedzkie relacje. Bo to właśnie tu rozkwitnie życie wrocławian.